Atvykimo išmoka

Siekiant pritraukti į Lietuvą aukštos kvalifikacijos specialistus ir bent iš dalies kompensuoti jų persikėlimo patiriamas išlaidas, valstybė gali skirti atvykimo išmoką iš užsienio atvykusiems darbuotojams ir juos pasikvietusiems darbdaviams. Ši išmoka mokama ir iš emigracijos grįžtantiems lietuviams (taip pat vadinama grįžimo išmoka). 

Kas gali gauti atvykimo išmoką? 

Norint gauti Atvykimo išmoką, turite atitikti šiuos kriterijus: 

Turite būti nuolatinis Lietuvos gyventojas, tai reiškia, kad jūsų deklaruota gyvenamoji vieta buvo Lietuvoje ne mažiau kaip 185 dienas per kalendorinius metus nuo 2022 m. ir vėliau

Bent 5 ankstesnius kalendorinius metus nebuvote nuolatinis Lietuvos gyventojas

Jūsų darbo funkcija yra pagal profesiją, įtrauktą į ekonomikos ir inovacijų ministro tvirtinamą Aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą (ukrainiečiams, pabėgusiems į Lietuvą, šis reikalavimas netaikomas)

Jūsų vidutinis mėnesinis atlyginimas prieš mokesčius turi būti ne mažesnis kaip 4255,80 EUR (atitinka 4,1 karto minimalią algą), apskaičiuotas per šešių mėnesių laikotarpį nuo darbo pradžios

Išmokos dydis

2025 m. atvykimo išmoka sudaro 4255,80 EUR.

Kaip pateikti prašymą? 

Atvykimo išmoką administruoja ir moka Užimtumo tarnyba. Paraišką galite pateikti per elektroninius valdžios vartus. 

Ukrainos piliečiai, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos 2022 m. vasario 24 d. pradėtų vykdyti karinių veiksmų Ukrainoje prašymą gali pateikti per eletroninius valdžios vartus, atvykę tiesiogiai į Užimtumo tarnybą, el. paštu [email protected] arba paštu, adresu Trakų g. 39, Šiauliai. 

Paraišką turite pateikti Užimtumo tarnybai ne anksčiau kaip po šešių mėnesių (ne anksčiau kaip po trijų mėnesių, jei esate ukrainietis) ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo darbo Lietuvoje pagal neterminuotą darbo sutartį pradžios. 

Naudingos nuorodos
Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas