Lietuvoje sveikatos priežiūros sistema finansuojama iš sumokamų mokesčių ir teikia įvairias paslaugas. Kai kurios iš jų yra pilnai kompensuojamos, kitos gali būti apmokamos iš dalies arba visai neapmokamos. Palyginti su daugeliu kitų pažangių šalių, Lietuva išsiskiria dideliu medicinos specialistų skaičiumi. Šalyje veikia daugiau nei 1223 bendrosios praktikos gydymo įstaigos, užtikrinančios visiems prieinamą sveikatos priežiūrą. Lietuvos ligoninės yra puikiai aprūpintos modernia įranga, čia dažnai atliekamos net sudėtingiausios operacijos.
Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) yra Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos dalis, užtikrinanti visuotinę prieigą prie būtiniausių sveikatos priežiūros paslaugų. Asmenys, turintys PSD, gali lankytis pas gydytojus, gauti gydymą ligoninėje ir skubią pagalbą. Apdraustieji PSD gali naudotis medicinos paslaugomis nemokamai, jei jos teikiamos įstaigose, kurios turi sutartis su Teritorine ligonių kasa (TLK). Norint naudotis Lietuvos sveikatos priežiūros sistema, būtina turėti deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvoje ir mokėti PSD įmokas. Sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje sąrašą galite rasti čia.
Kiekvienas Lietuvos gyventojas gali turėti savo šeimos gydytoją, kuris rūpinsis bendra sveikata ir, jei reikės, nukreips pas specialistus. Galite laisvai pasirinkti polikliniką, medicinos centrą ar šeimos gydytojo kabinetą, kuriame norite prisiregistruoti. Jei pasirinkta įstaiga nebeatitinka jūsų poreikių, galite pereiti į kitą. Atminkite, kad vienu metu galite būti registruoti tik vienoje pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje. Jūsų medicininė informacija Lietuvoje yra privati ir be jūsų sutikimo niekam nebus perduodama.
Lietuvoje yra trys sveikatos priežiūros paslaugų lygiai:
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352