Norite padidinti savo šansus rasti darbą Lietuvoje? Štai keletas veiksmingų būdų:
Atminkite, kad kreipiantis dėl darbo galimybių svarbu išlaikyti mandagumą ir profesionalumą - savo gyvenimo aprašymą siųskite tik nurodytais kontaktais ir darbdavio tylą vertinkite kaip neigiamą atsakymą.
Užimtumo tarnyba Lietuvoje yra valstybinė institucija, teikianti platų paslaugų spektrą tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek darbdaviams. Jos pagrindinis tikslas – padėti žmonėms rasti tinkamą darbą, gerinti jų užimtumo galimybes ir skatinti aktyvią darbo rinkos politiką. Užimtumo tarnyba siūlo individualias konsultacijas, informaciją apie laisvas darbo vietas, subsidijuotas darbo galimybes ir profesinių įgūdžių mokymus. Be to, tarnyba teikia paramą tiems, kurie nori keisti profesiją arba tobulinti savo darbo įgūdžius. Užsiregistruoti galite čia.
Alternatyviai galima kreiptis į įdarbinimo agentūras, kurios padeda pasirinkti tinkamą karjeros kryptį, informuoja apie atsiradusias darbo vietas, padeda rašyti CV, organizuoja kursus ir seminarus. Didžiausios įdarbinimo agentūros Lietuvoje yra:
ES piliečiai turi galimybę pasinaudoti EURES paslaugomis – tai bendradarbiavimo tinklas, sukurtas siekiant palengvinti laisvą darbuotojų judėjimą ES/EEE valstybėse narėse. EURES patarėjai suteiks informacijos apie darbo rinką, įsidarbinimo ir mokymosi galimybes, kvalifikacijų pripažinimą ir kitą svarbią informaciją. Norėdami sužinoti daugiau apie jų paslaugas, apsilankykite EURES svetainėje.
Jei turite leidimą gyventi, galite užsiregistruoti Valstybinėje užimtumo tarnyboje (UŽT), kad gautumėte patarimų, kaip rasti darbą, o jei turite darbo Lietuvoje patirties, galite kreiptis dėl nedarbo išmokų.
Jei gaunate nedarbo išmoką ES/EEE, JK arba Šveicarijoje, turite teisę atvykti į Lietuvą ieškoti darbo ir gauti nedarbo išmoką iš užsienio darbo paieškos laikotarpiu (nedarbo išmokos eksportas į Lietuvą).
Pastaraisiais metais į Lietuvą atvyksta vis daugiau darbo ieškančių užsieniečių. ES šalių piliečiams ir jų šeimos nariams, norintiems dirbti Lietuvoje, leidimo dirbti nereikia. Jie gali dalyvauti atrankose ir įsidarbinti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir Lietuvos piliečiai. Tačiau kai kuriose srityse, pavyzdžiui, valstybės tarnyboje ar teisėsaugos institucijose, yra reikalaujama turėti Lietuvos pilietybę. Ne ES šalių piliečiai, norėdami dirbti Lietuvoje, turi atitikti nustatytus kriterijus ir gauti reikiamus leidimus.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352