Kai kurie paskolų teikėjai Lietuvoje teikia paskolas užsieniečiams, o jei turite leidimą nuolat gyventi šalyje, šis procesas bus dar paprastesnis. Geriausia kreiptis tiesiogiai į banką ar kredito uniją, kad išsiaiškintumėte konkrečias galimybes ir sąlygas. Paskolų teikėjai įvertins jūsų asmeninius duomenis ir pateiks pasiūlymus, atitinkančius jūsų poreikius. Paskolos gali būti teikiamos automobilio pirkimui, vartojimui, namų remontui, būsto įsigijimui, studijoms ir kitiems tikslams.
Jei planuojate gauti paskolą Lietuvoje, labai svarbu turėti darbo sutartį. Sutartis turi galioti mažiausiai 6–12 mėnesių iki paskolos paraiškos pateikimo. Taip pat būkite pasiruošę pateikti pajamų įrodymus, gerą kredito istoriją ir kitus dokumentus, kurių gali reikalauti skolintojas.
Paprastai bankai Lietuvoje reikalauja ne mažesnio kaip 15 procentų pradinio įnašo. Užsieniečiams taisyklės gali būti griežtesnės, dažnai reikalaujant didesnio pradinio įnašo, suteikiant mažesnę paskolą arba trumpesniam laikotarpiui. Palūkanų normos, paskolos trukmė ir su tuo susiję mokesčiai gali skirtis, todėl prieš prisiimant įsipareigojimus svarbu suprasti šias sąlygas.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352