Būsto paskola suteikiama namo ar buto pirkimui, statybai, renovacijai arba esamos paskolos refinansavimui. Ši paskola yra užtikrinama nekilnojamojo turto įkeitimu ir suteikiama laikantis Lietuvos banko nustatytų Atsakingojo skolinimo nuostatų.
Užsienio piliečiai gali gauti būsto paskolą Lietuvoje, tačiau tai priklauso nuo jų turimo leidimo gyventi Lietuvoje, pajamų, kredito istorijos ir pilietybės. Užsieniečiai, turintys laikiną leidimą gyventi, paprastai būsto paskolos Lietuvoje gauti negali.
Paskolos dydis priklauso nuo pajamų, esamų finansinių įsipareigojimų, turto vertės ir kitų veiksnių. Grąžinimo terminas gali būti iki 30 metų, o grąžinimo būdai – įvairūs. Paprastai, imant paskolą, reikia sumokėti pradinį įnašą, kuris dažniausiai sudaro bent 15% turto vertės. Dažnai bankai reikalauja, kad iki paskolos gavimo Lietuvoje turėtumėte darbo sutartį bent 6–12 mėnesių. Taip pat verta žinoti, kad mėnesinės įmokos neturėtų viršyti 40% jūsų mėnesinių pajamų.
Kai kurie bankai, suteikdami paskolas užsienio piliečiams, taiko griežtesnes taisykles: jie gali reikalauti didesnio pradinio įnašo arba finansuoti mažesnę turto vertės dalį. Svarbu pasikonsultuoti su keliais bankais Lietuvoje, kurie įvertins jūsų asmeninę informaciją ir pateiks savo pasiūlymus.
Nuo 2017 m. liepos mėn. įsigaliojus naujam su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymui, dauguma Lietuvos komercinių bankų nebeišduoda paskolų klientams, kurie gauna pajamas ne eurais arba kurie gyvena ne euro zonos šalyje. Tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į kredito unijas, kurios paprastai suteikia paskolas, jei asmens pajamos gaunamos ne eurais. Dirbantiems užsienyje, taip pat gali tekti sumokėti didesnį pradinį įnašą arba paskolą gali tekti grąžinti per trumpesnį laikotarpį.
SVARBU: Nemokėkite pardavėjui, kol bankas nepatvirtins jūsų būsto paskolos.
Saugumo ir patogumo sumetimais įsitikinkite, kad jūsų paskolą patvirtino bankas, prieš atlikdami bet kokius mokėjimus pardavėjui. Šis žingsnis yra labai svarbus siekiant išvengti finansinės rizikos ir užtikrinti sklandų sandorio procesą.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352