Gydytojai

Kaip pasirinkti šeimos gydytoją? 

Kiekvienas asmuo, apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali laisvai pasirinkti kliniką, medicinos centrą ar šeimos gydytojo kabinetą, jei įstaiga turi sutartį su teritorine ligonių kasa. Pasirinkus sveikatos priežiūros įstaigą, tereikia nuvykti į registratūrą, užpildyti prašymą ir pasirinkti šeimos gydytoją. Jei patys nepasirenkate šeimos gydytojo, jį paskiria įstaigos administracija. Asmuo visada turi teisę pakeisti gydytoją, su kuriuo nesijaučia patogiai, ir pasirinkti kitą šeimos gydytoją toje pačioje įstaigoje. Informaciją ir atsiliepimus apie gydytojus Lietuvoje rasite čia ir čia.

Vienas svarbiausių veiksnių, renkantis šeimos gydytoją, yra jo prieinamumas ir pasiekiamumas — kaip greitai pas mediką įmanoma patekti susirgus, ar teikiama konsultacija telefonu, kaip arti namų yra gydymo įstaiga, kurioje jis dirba. 

Šeimos gydytojas yra pagrindinis kontaktinis asmuo medicininiais klausimais. Jis atlieka tyrimus, skiria gydymą, pataria, kaip sveikiau gyventi, ir prireikus gali nukreipti pas kitus medicinos specialistus ar į ligoninę. 

Kaip užsiregistruoti pas gydytoją? 

Norėdami užsiregistruoti vizitui pas šeimos gydytoją valstybinėse įstaigose, tai galite padaryti telefonu, per poliklinikos interneto svetainę arba internetu esveikata.lt. Registruodamiesi klinikoje, pasiteiraukite, ar gydytojas kalba jūsų pageidaujama kalba. 

Mediko iškvietimas į namus

Gydytojai gali atvykti ir į paciento namus. Gydytojo iškvietimo į namus paslaugos teikiamos sergantiems vaikams iki 1 metų, pacientams su temperatūra viršijančia 38,5ºC (jei vaistai nepadeda), pacientams, kuriems ūmiai sutriko judėjimo funkcija (išskyrus traumas), ir pacientams, kuriems karščiavimo metu atsirado naujų odos bėrimų.  Nesant nurodytų indikacijų, pacientas į įstaigą turi atvykti pats.  

Skubi pagalba

Skubios pagalbos atveju skambinkite numeriu 112. Skubios pagalbos paslaugos teikiamos nemokamai, o neskubūs atvejai bus nukreipiami pas šeimos gydytoją. Greitosios medicinos pagalbos paslaugos Lietuvoje teikiamos nemokamai visiems, nepriklausomai nuo jų draudimo statuso. 

Receptinius vaistus Lietuvoje gali išrašyti medikai, įsigyti vaistus galima vaistinėse. Receptiniai vaistai įsigijami pateikus asmens tapatybės kortelę. Kai kurie pacientai turi teisę gauti receptinius vaistus, kuriuos visiškai arba iš dalies kompensuoja valstybė. Vaistinėse paprastai dirba specialistai, kurie gali patarti ir rekomenduoti tinkamus vaistus.  

Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas