Užsieniečiams, norintiems atvykti į Lietuvą trumpalaikiais tikslais, privalu turėti Šengeno vizą, išskyrus tuos atvejus, kai užsieniečiui taikomas bevizis režimas. Sužinoti, ar jums reikia Šengeno vizos, galite čia. Šengeno viza gali būti vienkartinė arba daugkartinė. Trečiųjų šalių piliečiai, turintys vienos iš ES valstybių narių išduotą ES leidimo gyventi kortelę arba vizą, gali atvykti į Lietuvą ir būti joje be vizos ne ilgiau negu 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Užsienietis, norintis gauti Šengeno vizą, gali būti pakviestas oficialiai patvirtintu kvietimu (tarpininkavimo raštu) iš Lietuvoje gyvenančio fizinio arba juridinio asmens. Kviečiantysis įsipareigoja, kad užsienietis turės tinkamą apgyvendinimą viešnagės metų ir padengs išvykimo išlaidas kilus būtinybei.
Pateikus kvietimą:
Kvietimai pateikiami internetu per MIGRIS sistemą. Daugiau informacijos apie kvietimus galite rasti čia.
Norint gauti Šengeno vizą, užsieniečiui reikia sumokėti 90 EUR konsulinį mokestį (vaikams nuo 6 iki 12 metų – 45 EUR) už dokumentų priėmimą ir nagrinėjimą bei pateikti:
Prašymą išduoti vizą pateikiantys asmenys prašymo pateikimo tikslais turi atvykti asmeniškai, kad būtų paimti jų pirštų atspaudai. Dėl tikslaus reikalingų dokumentų sąrašo rekomenduojame pasikonsultuoti su institucija, kuriai teikiamas vizos prašymas.
Dokumentai gali būti pateikiami:
Šengeno vizos paprastai išduodamos per 15 kalendorinių dienų, tačiau šis laikotarpis gali būti pratęstas iki 30 dienų, o ypatingais atvejais – iki 60 dienų nuo paraiškos pateikimo dienos.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352