Apsigyvenimas naujoje šalyje suteikia daug įdomių patirčių, o vienas iš malonių atradimų – vietinės apsipirkimo galimybės. Nesvarbu, ar ieškote būtiniausių kasdienių prekių, norite atrasti unikalių vietinių gaminių, ar tiesiog mėgstate tyrinėti parduotuves, Lietuvoje rasite platų pasirinkimą, kuris atitiks įvairius poreikius.
Prireikus kasdienių maisto ir buities prekių, Lietuvoje netrūks pasirinkimo. Didžiausi prekybos tinklai yra Maxima, Rimi, Lidl, IKI ir Norfa. Šiose parduotuvėse rasite platų produktų asortimentą – nuo šviežių daržovių ir pieno produktų iki buities prekių.
Jei norite patirti tikrą vietinio apsipirkimo dvasią, būtinai apsilankykite viename iš gyvybingų Lietuvos turgų. Tiek Halės turgus, tiek Kalvarijų turgus Vilniuje, o taip pat Urmo ir Stoties turgus Kaune – tai puikios vietos, kuriose galite rasti šviežių vaisių, daržovių ir tradicinių lietuviškų produktų. Čia ne tik įsigysite ieškomų produktų, tačiau ir turėsite galimybę pasišnekučiuoti su vietiniais pardavėjais.
Jei norite visapusiško apsipirkimo, apsilankykite moderniuose prekybos centruose, tokiuose kaip Akropolis, Ozas, Panorama ir Europa Vilniuje, Mega Kaune ir Akropolis Klaipėdoje. Čia rasite tarptautinių ir vietinių prekių ženklų – nuo drabužių ir elektronikos iki namų apyvokos reikmenų ir maitinimo įstaigų.
Ieškantiems patogumo apsipirkinėjimas internetu yra ypač patrauklus. Daugelis vietinių parduotuvių turi internetines platformas. Tarp populiarių internetinių parduotuvių yra pigu.lt, varle.lt, a1.lt ir kitos. Taip pat galite naudotis vietinėmis pristatymo paslaugomis, tokiomis kaip Bolt ar Wolt, kurios siūlo tiek maisto, tiek kitų prekių pristatymą.
Kaip ir kitose pasaulio šalyse, stilingiausi Lietuvos gyventojai vertina tvarumą ir ekologiją. Mados entuziastai lankosi Humana ir kitose dėvėtų drabužių parduotuvėse, kur galima rasti aukštos kokybės rūbų už prieinamą kainą. Tam tikromis dienomis siūlomos didelės nuolaidos. Lietuvoje taip pat populiari programėlė Vinted, kur galima tiesiogiai iš kitų žmonių pirkti dėvėtus drabužius, elektroniką, baldus, prekes namams bei vaikams.
Lietuvos prekybos centrai ir maisto prekių parduotuvės dažnai dirba 7 dienas per savaitę, nuo ankstyvo ryto iki maždaug 22:00 ar 23:00 val. Jei prireiks ko nors vėlai vakare, degalinių parduotuvės pagrindiniuose keliuose dirba 24/7. Atkreipkite dėmesį, kad prekyba alkoholiu Lietuvoje yra ribojama: alkoholį galima pirkti nuo 10:00 iki 20:00 val., o sekmadieniais – iki 15:00 val. Alkoholio pardavimas draudžiamas naktį ir rugsėjo 1 d.
Lietuvoje galite naudoti įvairius atsiskaitymo būdus: grynuosius pinigus, debeto/kredito korteles ir mobiliuosius mokėjimus. Daugelis parduotuvių ir internetinių platformų priima pagrindines tarptautines korteles, todėl apsipirkti paprasta, nesvarbu iš kur atvykote.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352