„Per sunku“, „Neturiu tam laiko“, „Puikiai išsiverčiu su anglų kalba“, „Lietuviškai kalba tik trys milijonai gyventojų“ – tikriausiai esate girdėję įvairiausių pasiteisinimų, kodėl žmonės nemoka valstybinės kalbos. Tačiau jei jau apsilankėte MiCenter svetainėje, galbūt noras prisijaukinti lietuvių kalbą vis stiprėja? Juk būtų smagu kalbėti viena seniausių pasaulio kalbų, ar ne? Štai dar keletas argumentų, kodėl verta mokytis kalbėti lietuviškai:
nuolat priminkite sau - kodėl mokotės lietuvių kalbos? Kad būtų lengviau studijuoti ar dirbti Lietuvoje? Kad susikalbėtumėte su šeimos nariais ir draugais lietuviais? O gal viskas kartu?
niekas neišmoksta kalbos per dieną. Norėdami prabilti lietuviškai turite nuosekliai ir užsispyrusiai mokytis kalbos ir nesidrovėti kalbėti, net jei darote klaidų. Naudokitės progomis pasikalbėti su lietuviais ir nepamirškite - lietuviai visada nudžiunga išgirdę užsienietį kalbantį jų kalba (taip, net jei vis dar neperpratote būtojo dažninio laiko!).
galvojate, kad nueisite į keletą lietuvių kalbos pamokų ir to užteks? Galbūt, jei esate vuderkindas! Geriausias būdas mokytis kalbos – tai įvairiausių priemonių pasitelkimas vienu metu: skaitykite ir žiūrėkite filmus su vertimu į lietuvių kalbą, bendraukite su lietuviais, klausykitės lietuviškos muzikos, vakarais pasižiūrėkite naujienas lietuvių kalba - pamažu jūsų žodynas plėsis ir ausis prisijaukins naują kalbą.
profesionalų vedami kursai ar individualios pamokos dažniausiai kainuoja nemažus pinigus. Smagu tai, kad Lietuvoje vis daugiau galimybių kalbos mokytis nemokamai, tereikia prisijungti prie bendraminčių. Daugiau informacijos.
The International Organization for Migration (IOM) is part of the United Nations System as the leading inter-governmental organization promoting since 1951 humane and orderly migration for the benefit of all, with 175 member states and a presence in over 100 countries. IOM has had a presence in Lithuania since 1998.
IOM has established a Migration Information Center in Lithuania that provides information and services to migrants to facilitate their integration.
0 800 22922 (free line)
+370 525 14352