Mėlynoji kortelė

Mėlynoji kortelė Lietuvoje - tai leidimas laikinai gyventi, skirtas aukštos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių.

Reikalavimai mėlynajai kortelei gauti

  • Darbo sutartis: reikia turėti sudarytą darbo sutartį su Lietuvos įmone
  • Darbo laikotarpis: sutartis turi būti ne trumpesnė nei 6 mėnesiai
  • Išsilavinimas arba patirtis: reikalingas atitinkamos srities aukštasis išsilavinimas arba bent penkerių metų profesinė patirtis per pastaruosius 7 metus. IT specialistams pakanka trejų metų patirties. Jei užsienietis neturi aukštojo mokslo diplomo, darbdavys turės kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, kad patvirtintų užsieniečio turimą kvalifikaciją
  • Darbo užmokestis: gaunamas atlyginimas turėtų būti ne mažesnis kaip 1,5 paskutinio paskelbto kalendorinių metų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio Lietuvoje (šiuo metu apie 3 033 EUR). Jei dirbama pagal profesiją,  įtraukta į aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą, atlyginimo reikalavimas yra bent 1,2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio  (~2 427 EUR). Jei esate įmonės generalinis direktorius, atlyginimas turėtų būti ne mažesnis nei 1,5 vidutinio mėnesinio atlyginimo Lietuvoje (~3 033 EUR)

Kaip pateikti prašymą? 

  1. Užpildykite elektroninę paraiškos formą. Norėdami pradėti procesą, užpildykite internetinę paraiškos formą ir įkelkite reikiamų dokumentų skaitmenines kopijas. Prašymą pateikite per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS). 
  2. Rezervuokite vizitą ir pateikite dokumentų originalus, biometrinius duomenis. Pateikę elektroninį prašymą, turėsite rezervuoti laiką susitikimui, kad galėtumėte pateikti dokumentų originalus bei savo biometrinius duomenis. Nepamirškite to padaryti per 4 mėnesius nuo elektroninio prašymo pateikimo. Tam turite tris galimybes:  VFS Global centre užsienyje; pasirinktame Migracijos departamento padalinyje Lietuvoje arba ,,virtualiame langelyje” pateikiant prašymą virtualiu būdu, t.y. nedalyvaujant asmeniškai. Apie pastarąjį pageidavimą būtina pranešti ir el. pašto adresu [email protected].
  3. Sumokėkite valstybinę rinkliavą.
  4. Laukite sprendimo. Pateikę biometrinius duomenis turėsite laukti sprendimo. Savo prašymo nagrinėjimo eigą galite stebėti asmeninėje MIGRIS paskyroje. Pranešimai apie sprendimą bus siunčiami į jūsų MIGRIS paskyrą ir el. paštą. Tai gali užtrukti nuo 15 dienų iki 2 mėnesių.
  5. Atsiimkite kortelę. Kai jūsų prašymas bus patvirtintas, galėsite vėl rezervuoti vizitą atsiimti Mėlynąją kortelę. Ją galite atsiimti Migracijos departamento padalinyje Lietuvoje arba išorinio paslaugų teikėjo biure, jei esate užsienyje. Turėkite omenyje, kad, jei pasirinksite leidimą atsiimti būdami užsienyje, jo gavimas gali užtrukti ilgiau.

Kokius dokumentus pateikti? 

  • Galiojantis pasas 
  • Darbdavio tarpininkavimo raštas, patvirtinantis, kad turite tinkamą profesinę kvalifikaciją, atitinkančią pareigybės aprašymo reikalavimus 
  • Pasižadėjimas deklaruoti gyvenamąją vietą 
  • (Ne)teistumo pažyma (reikalinga tik tuo atveju, jei turite teistumą) 

Prašymo nagrinėjimas

Prašymo nagrinėjimas trunka nuo 15 dienų iki 1 mėnesio. Paraiškos teikimo procesas per VFS Global gali užtrukti nuo 1 iki 2 mėnesių. Mokestis už paraiškos priėmimą ir nagrinėjimą yra 160 EUR (bendra tvarka) arba 320 EUR (skubos tvarka). 

Prašymą pakeisti Mėlynąją kortelę ir prie jo pridėtus dokumentus reikia pateikti ne mažiau kaip 1 darbo dieną iki leidimo galiojimo pabaigos, tačiau ne anksčiau kaip 4 mėnesiai prieš jos galiojimo laiką. 

Mėlynosios kortelės privalumai 

  • Pradėkite dirbti iš karto. Galima pradėti dirbti iš karto, kai tik prašymas yra priimtas ir apdorojamas MIGRIS sistemoje (kai statusas yra prašymas priimtas)
  • Nereikia Užimtumo tarnybos sprendimo dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams
  • Ilgesnis galiojimas. Mėlynoji kortelė galioja iki trejų metų
  • Privalumai šeimai. Galite atsivežti savo šeimos narius, jiems leidimai gyventi bus išduoti tam pačiam laikotarpiui kaip ir jums. Visus dokumentus galite pateikti kartu tuo pačiu metu
  • Lengvesnis darbdavio keitimo procesas. Mėlynosios kortelės turėtojas pakeisti darbo funkciją pas tą patį darbdavį gali be Migracijos departamento leidimo
Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas