Kai reikia naudoti vienos šalies oficialius dokumentus kitoje šalyje, gali tekti juos legalizuoti arba patvirtinti Apostille pažyma. Šis procesas užtikrina, kad dokumento parašas, pasirašančiojo asmens pareigos ir dokumento antspaudas yra autentiški. Jei pateikiate užsienio dokumentus Lietuvos institucijai, svarbu, kad jie būtų legalizuoti, išversti į lietuvių kalbą ir pasirašyti vertėjo.
Jeigu dokumentas išduotas šalyje, kuri yra prisijungusi prie 1961 m. Hagos konvencijos, dokumentą reikia patvirtinti pažyma Apostille. Šią pažymą išduoda įgaliotos užsienio valstybės institucijos. Jų sąrašą galite rasti čia.
Jeigu dokumentas yra išduotas šalyje, kuri yra neprisijungusi prie Hagos konvencijos, tuomet išduotą dokumentą reikia legalizuoti ne tik užsienio šalies institucijoje, bet ir Lietuvos diplomatinėje atstovybėje užsienyje ar Lietuvos Užsienio reikalų ministerijoje (pvz.: Egipte išduotą gimimo liudijimą turėtų tvirtinti ir Egipto užsienio reikalų ministerija, ir Lietuvos ambasada Kaire arba Užsienio reikalų ministerija Vilniuje).
Svarbu, kad dokumentai būtų tvarkingi ir aiškiai įskaitomi. Jei dokumentas sudarytas iš kelių lapų, jie turi būti susiūti. Kiekvienas dokumentas tvirtinamas atskirai (pvz., diplomas ir jo priedas laikomi dviem atskirais dokumentais).
Lietuvoje dokumentų tvirtinimą pažyma Apostille atlieka notarai. Jei esate užsienyje ir reikia patvirtinti dokumentus, išduotus Lietuvos institucijų, kreipkitės į Lietuvos diplomatines atstovybes ar konsulatus.
Jei reikia atlikti dokumentų dvigubą legalizavimą Lietuvoje, kreipkitės į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją, adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilniuje. Dokumentus galima pateikti nuo pirmadienio iki penktadienio 9-12 val., o atsiimti galima pirmadieniais-penktadieniais 14-15 val. Už dokumentų legalizavimą ar tvirtinimą apostile taikomas 20 EUR konsulinis mokestis už kiekvieną dokumentą. Už paslaugą Lietuvos URM atsiskaitoma vietoje, banko mokėjimo kortele.
Latvijos, Estijos, Ukrainos, Moldovos ir Rusijos dokumentams Apostille pažyma nereikalinga, juos tereikia išversti į lietuvių kalbą. Jei turite ES daugiakalbę standartinę formą, atskiro vertimo nereikia.
Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.
IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją.
0 800 22922 (nemokama linija)
+370 525 14352