Santuoka

Civilinė santuoka 

Lietuvoje santuoka galima, jei bent vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, ir abu asmenys yra vyresni nei 18 metų. 

Jei norite susituokti Lietuvoje, turėsite užpildyti reikiamas formas ir kartu su pasu, gimimo liudijimu bei kitais būtinais dokumentais pateikti juos Civilinės metrikacijos skyriui. Santuoka Lietuvoje registruojama ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo prašymo pateikimo, o registracijos dieną turi dalyvauti abu sutuoktiniai ir du liudytojai. 

Pateikiami dokumentai 

  • Tapatybės įrodymas: pasas arba asmens tapatybės kortelė
  • Gimimo liudijimas
  • Pažyma apie kliūčių santuokai nebuvimą: tuokiantis užsieniečiams

Dokumentų pateikimas 

Santuokos registracijos prašymą galite pateikti tiesiogiai civilinės metrikacijos skyriuje arba prisijungę prie Registrų centro klientų savitarnos. Vienam iš pareiškėjų prisijungus prie portalo, „Gyventojų registro“ skiltyje, kairėje pusėje esančiame meniu pasirinkite punktą „Tuokiamės“. Užpildžius paraišką, antrasis pareiškėjas gaus pranešimą patvirtinti prašymą taip pat Registrų centro klientų savitarnoje. Skiltyje „Gyventojų registras“, meniu punkte „Pranešimai“ suradus pateiktą prašymą, jį reikės patvirtinti ir apmokėti už paslaugą. Po apmokėjimo paraiška bus išsiųsta nurodytam civilinės metrikacijos skyriui vykdymui. 

Santuokos registracijos mokestis metrikacijos skyriuje yra 30 EUR. Santuoka registruojama ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo prašymo pateikimo. Abu sutuoktiniai turi dalyvauti pateikiant prašymą. 

Santuoka su užsieniečiu 

Jei užsieniečiai nori sudaryti santuoką Lietuvoje, bent vienam iš partnerių reikia turėti leidimą gyventi šalyje. Jei vienas iš partnerių yra kitos šalies pilietis, santuokos registravimui reikės pateikti dokumentą, išduotą jo gimtosios šalies kompetentingų institucijų. Šis dokumentas turi patvirtinti, kad užsieniečiui nėra kliūčių sudaryti santuoką, t.y., kad jis nėra jau susituokęs su kitu asmeniu. Jei užsienio partneris yra išsiskyręs arba našlys, reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį skyrybas arba buvusio sutuoktinio mirtį. Be to, ne ES/EEA šalių piliečiai turi pateikti įrodymus apie teisėtą buvimą Lietuvoje, pavyzdžiui, vizą. Santuoka negali būti registruojama, jei asmuo Lietuvoje yra neteisėtai arba jei jo leidimo gyventi galiojimo laikas yra pasibaigęs. 

Visi užsienio dokumentai (išskyrus pasus) turi būti legalizuoti arba patvirtinti pažyma Apostille, išskyrus dokumentus iš Rusijos, Moldovos, Ukrainos, Latvijos ir Estijos. Dokumentai taip pat turi būti išversti į lietuvių kalbą. 

Vertėjas 

Jei jums reikalingas vertėjas jūsų vestuvių ceremonijoje Lietuvoje, svarbu turėti asmenį, kuris laisvai kalba abiem kalbomis. Šis asmuo neprivalo būti profesionalus vertėjas; tai gali būti bet kuris jūsų svečias, mokantis abi kalbas. Taip užtikrinama, kad visi dalyvaujantys supranta ceremoniją. 

Pilietybė santuokos pagrindu 

Jei susituoksite su Lietuvos piliečiu, galite gauti laikiną arba nuolatinį leidimą gyventi. Po septynerių metų gyvenimo Lietuvoje su sutuoktiniu galite kreiptis dėl Lietuvos pilietybės. 

Bažnytinė santuoka 

Bažnytinė santuoka, sudaryta laikantis LR Civilinio kodekso reikalavimų, yra įtraukiama į apskaitą per dešimt dienų nuo ceremonijos. Sutuoktiniams kreiptis nereikia, Civilinės metrikacijos skyrius bažnyčios nustatyta tvarka sudarytą santuoką įtraukia į apskaitą ir duomenys el. būdu perduodami gyventojų registrui. Bažnytinės santuokos reglamentavimas yra nustatytas bažnyčios kanonais, todėl rekomenduojama pasitarti su jūsų išsirinkta bažnyčia. 

Tos pačios lyties asmenų santuoka 

Civilinis kodeksas apibrėžia santuoką kaip „savanorišką vyro ir moters susitarimą“, todėl tos pačios lyties asmenų santuoka Lietuvoje šiuo metu yra neteisėta. Migracijos srityje šeimos nariais laikomi ir kitoje valstybėje partnerystę teisėtai sudarę asmenys, nepriklausomai nuo jų lyties.  

Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas