Studijos

Studijos Lietuvoje

Vis daugiau užsienio studentų renkasi Lietuvą studijoms ir mainų programoms. Šiuo metu čia mokosi studentai iš 95 skirtingų šalių, o tyrimai rodo, kad net 90 proc. jų rekomenduotų studijas Lietuvoje. Studijuodami Lietuvoje galite siekti dvigubo diplomo prestižiniuose Europos universitetuose, dalyvauti pasaulinio lygio kviestinių dėstytojų paskaitose ir pasinaudoti daugybe „Erasmus“ programos galimybių. 

Studijų programos

Aukštasis mokslas Lietuvoje vyksta lietuvių ir anglų kalbomis, ir apima tris ciklus: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijas. Galite rinktis iš daugiau nei 500 įvairių studijų programų tokiose srityse kaip teisė, verslas, IT, socialiniai mokslai, inžinerija ir medicina. Akademiniai metai trunka nuo rugsėjo iki birželio ir yra suskirstyti į du semestrus. 

Bakalauro studijos paprastai trunka 3-4 metus ir apima teorinį bei praktinį mokymą. Magistrantūros programos trunka 1-2 metus ir orientuojasi į savarankiškus tyrimus, lavinančius analitinius gebėjimus. Doktorantūros studijos, skirtos akademinio meistriškumo siekiantiems studentams, apima intensyvius mokslinius tyrimus, po kurių suteikiamas daktaro laipsnis. 

Universitetai Lietuvoje

Lietuvoje galima rinktis iš dviejų pagrindinių aukštojo mokslo įstaigų tipų. Kolegijos orientuojasi į praktinius įgūdžius ir profesinį mokymą, o universitetai yra žinomi dėl gilaus teorinio išsilavinimo ir mokslinių tyrimų galimybių. Tarp pirmaujančių Lietuvos universitetų yra Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Klaipėdos universitetas bei kiti. Visą Lietuvos universitetų sąrašą galite rasti čia

Universitetų reitingas

Remiantis naujausiais reitingais, keturi Lietuvos universitetai pateko į geriausių pasaulio universitetų sąrašą: 

  • Vilniaus universitetas: 400-oji vieta
  • Vilniaus Gedimino technikos universitetas: 751-800 vieta
  • Kauno technologijos universitetas: 801-1000 vieta
  • Vytauto Didžiojo universitetas: 801-1000 vieta 

Priėmimas į universitetus

Priėmimo procedūros yra nesudėtingos: į bakalauro ir vientisąsias studijas paraiškos teikiamos internetu per LAMA BPO (nemokamai). Paraiškos į magistrantūros programas teikiamos tiesiogiai per universitetus. Aukštosios mokyklos gali imti mokestį už priėmimo dokumentų tvarkymą ir studijų sutarčių sudarymą.

Studijų kainos

ES/EEE studentai, užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai ir lietuvių kilmės asmenys gali gauti valstybės finansuojamas studijų vietas Lietuvoje. Ne ES piliečiai ir asmenys be pilietybės, turintys leidimą gyventi Lietuvoje ir įgiję vidurinį išsilavinimą pagal lietuvišką programą, taip pat gali pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas. Kiti ne ES piliečiai turi patys finansuoti savo studijas. Užsienio studentai taip pat gali pretenduoti į Lietuvos valstybės stipendijas.

Jei nepavyks gauti valstybės finansuojamos vietos ar stipendijos, reikės mokėti už mokslą. Mokestis priklauso nuo universiteto, studijų programos ir akademinio lygio. Vidutiniškai mokslas Lietuvoje kainuoja nuo 2500 iki 5000 EUR per metus už bakalauro studijas ir nuo 4000 iki 9000 EUR per metus už magistro studijas. Mokestis ES ir ne ES studentams dažnai nesiskiria.

Dauguma Lietuvos universitetų paraiškas rudens semestrui priima iki birželio mėnesio, tačiau užsienio studentams rekomenduojama pateikti paraišką anksčiau, kad laiku gautų leidimą laikinai gyventi pagal studijų programą. Priėmus į universitetą, gausite priėmimo laišką su tolimesniais nurodymais.

Universitetai dažniausiai siūlo apgyvendinimą studentų miesteliuose, o bendrabučiai yra tiek šalia, tiek šiek tiek toliau nuo universitetų. Į toliau esančius universitetus patogiai galima nuvykti viešuoju transportu.

Studentų nuolaidos

Studentams Lietuvoje taikomos įvairios nuolaidos restoranams, muziejams, viešajam transportui ir kai kurioms parduotuvėms. Norint pasinaudoti visomis nuolaidomis, būtina turėti Lietuvos studento pažymėjimą arba tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC).

Darbas studijų metu

Tarptautiniai studentai Lietuvoje gali dirbti studijų metu be atskiro leidimo dirbti, jei turi laikiną leidimą gyventi, išduotą studijų pagrindu. Baigę studijas, ne ES šalių studentai gali kreiptis dėl laikino leidimo gyventi, išduodamo 12-kai mėnesių. Šis leidimas suteikia jiems laiko susirasti darbą, pradėti dirbti ar net pradėti savo verslą.  

Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas