Užsienyje įgyti diplomai

Užsienio diplomų pripažinimas Lietuvoje

Jei planuojate studijuoti ar dirbti Lietuvoje, jums gali prireikti pripažinti užsienyje įgytą išsilavinimą ar kvalifikaciją. Vertinimo tikslas – padėti nustatyti, kokia jūsų kvalifikacijos vertė Lietuvoje. Tai leidžia aukštosioms mokykloms, darbdaviams ir kitoms institucijoms geriau suprasti jūsų išsilavinimą, o jums – sužinoti, kokios galimybės (studijoms, darbui ir kt.) atsiveria Lietuvoje.

Kalbant apie užsienio kvalifikacijų pripažinimą išskiriami du pagrindiniai kvalifikacijų pripažinimo tipai: akademinis ir profesinis.

Akademinis pripažinimas

Jei planuojate studijuoti Lietuvoje, dėl akademinį pripažinimo paprastai reikia kreiptis į universitetus ar kitas aukštojo mokslo įstaigas. Norėdami sužinoti, kurios institucijos gali pripažinti užsienio kvalifikacijas ir gauti daugiau informacijos apie pripažinimo sistemą Lietuvoje, apsilankykite čia.

Užsienyje įgytą vidurinį ir aukštąjį išsilavinimą gali įvertinti Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) arba kitos Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliotos aukštosios mokyklos:

Nepamirškite su savimi turėti kvalifikaciją patvirtinančio dokumento (diplomo ir jo priedėlio), asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso) ir, jei reikia, vardo ir pavardės pakeitimo įrodymo. Jei dokumentai yra ne lietuvių ar anglų kalbomis, pateikite juos su oficialiu vertimu. Specialiuosius dokumentų reikalavimus pagal šalis galite rasti čia.

Užsienyje įgyto išsilavinimo ar kvalifikacijos pripažinimas yra nemokamas ir paprastai užtrunka apie mėnesį nuo visų dokumentų pateikimo. Kiekviena kvalifikacija vertinama atskirai, atsižvelgiant į pateiktą informaciją.

Profesinis pripažinimas

Jei planuojate dirbti tam tikroje srityje Lietuvoje, jums gali prireikti užsienyje įgytos profesijos pripažinimo. Šio proceso metu bus įvertintos ne tik jūsų profesinės kvalifikacijos, bet ir žinios, įgūdžiai, kad būtų užtikrinta, jog atitinkate reikalavimus dirbti Lietuvoje. 

Profesijų tipai

  • Reglamentuojamos profesijos: Užsienio kvalifikacijų pripažinimu rūpinasi Vyriausybės įgaliota institucija Lietuvoje. Reguliuojamų profesijų ir įgaliotų institucijų sąrašą galite rasti čia
  • Nereglamentuojamos profesijos: Sprendimą dėl jūsų kvalifikacijos pripažinimo priima darbdavys
Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas