Verslo pradžia

Lietuva yra puiki vieta pradėti ir plėtoti savo verslą. Pagal lengvumą kurti verslą, ji užima 11-ą vietą pasaulyje. Įregistruoti naują įmonę užtrunka 1-3 dienas ir viską galima sutvarkyti elektroniniu būdu, taigi procesas greitas ir nesudėtingas. Prieš įsteigiant įmonę, svarbu įvertinti ir pasirinkti teisės struktūrą, kuri geriausiai atitinka jūsų verslo tikslus.

Kokią verslo formą pasirinkti?

Lietuvoje turite dvi galimybes pradėti verslą:

  • Įsteigiant įmonę: tai tradicinis būdas, kai kuriate juridinį asmenį
  • Vykdant ekonominę veiklą kaip fizinis asmuo: tai paprastesnis pasirinkimas, jei dirbate vienas ir nevykdote veiklos per įmonę

Fizinio asmens ekonominė veikla

  • Individuali veikla pagal pažymą – tai dokumentas, kuris rodo, kad esate įregistravęs savo veiklą mokesčių inspekcijoje ir galite dirbti pagal pažymoje nurodytą veiklą. Norint gauti pažymą, prašymą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš pradedant veiklą.
  • Verslo liudijimas – tai dokumentas, kuris patvirtina, kad sumokėjote fiksuotą pajamų mokestį (nepriklausomai nuo jūsų uždirbamų pajamų) ir galite vykdyti tam tikrą veiklą. Mokesčio dydį nustato savivaldybės. Sužinokite, kiek kainuos liudijimas ir kokią veiklą galima vykdyti.

Esminis skirtumas tarp šių dviejų variantų yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą (dar vadinamą patentu), reikia iš anksto sumokėti fiksuotą pajamų mokestį. O jei dirbate pagal individualios veiklos pažymą, mokesčius mokėsite pasibaigus laikotarpiui, remdamiesi faktinėmis pajamomis ir išlaidomis.

Individualios veiklos pažymą ir verslo liudijimą išsiimti galima Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI). Prašymą pateikti galima tiesiogiai VMI skyriuje arba elektroniniu būdu, skyrelyje: Paslaugos -> Individuali veikla pagal pažymą / Verslo liudijimai -> Individualios veiklos pagal pažymą užsakymas, keitimas ir atstovo duomenų tvarkymas, / Verslo liudijimo užsakymas.

Įmonių tipai Lietuvoje

  • Individuali įmonė (IĮ): tinka individualiems verslininkams, siekiantiems veikti savarankiškai
  • Uždaroji akcinė bendrovė (UAB): ideali mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms, suteikianti ribotos atsakomybės apsaugą
  • Mažoji bendrija (MB): bendradarbiavimo galimybė ribotam dalyvių skaičiui
  • Viešoji įstaiga (VšĮ): yra ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas yra rūpintis viešaisiais interesais ir teikti visuomenei naudą

Kiekviena įmonės forma turi savo privalumų, priklausomai nuo jūsų verslo poreikių ir tikslų.

Kaip įsteigti verslą Lietuvoje? 

  1. Pasiruoškite dokumentus.  Suruoškite verslo dokumentus, turi būti aiškus įmonės adresas ir vadovas.  Trukmė: 1 diena. Kaina: Teisinės išlaidos, jei naudojatės teisininko paslaugomis.
  2. Rezervuokite įmonės pavadinimą (nebūtina).  Jei norite, galite rezervuoti laikiną įmonės pavadinimą 6 mėnesiams, pateikdami formą (JAR-5).  Trukmė: 1 diena. Kaina: Apie 16 EUR. 
  3. Atidarykite banko sąskaitą.  Atidarykite banko sąskaitą, kad galėtumėte įnešti savo įstatinį kapitalą. Ši sąskaita reikalinga pradiniam įnašui; vėliau kasdienėms operacijoms galite pasirinkti kitą banką.  Minimalus reikalavimas: 2500 EUR.  Trukmė: įvairiai.  Kaina: Nemokama arba banko mokesčiai. 
  4. Įneškite savo įstatinį kapitalą.  Perveskite savo įstatinį kapitalą į banko sąskaitą. Jei tai yra daugiau nei 2500 EUR, iš pradžių turite įnešti bent 25%, o likusią sumą per vienerius metus.  Trukmė: 1 diena.  Kaina: Nemokama arba banko mokesčiai. 
  5. Legalizuokite dokumentus.  Legalizuokite  įmonės dokumentus. Jei jūsų šalis yra Hagos konvencijos dalis, jums reikės Apostille pažymos. Šalims, kurios nėra sąraše, dokumentus reikia legalizuoti. Lietuvoje dokumentams iš Rusijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos ir Latvijos Apostille pažymos nereikia.  Trukmė: 1-2 dienos.  Kaina: Apie 85-338 EUR, priklausomai nuo kapitalo. 
  6. Užregistruokite savo įmonę.  Pateikite notaro patvirtintus dokumentus Juridinių asmenų registrui.  Trukmė: Iki 3 darbo dienų.  Kaina: Apie 32 EUR. 
  7. Pakeiskite į atsiskaitymų sąskaitą. Pakeiskite savo kaupiamąją sąskaitą į atsiskaitymų sąskaitą kasdieninėms verslo operacijoms. 
Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis.
Apie mus

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra tarpvyriausybinė Jungtinių Tautų organizacija, apimanti 175 valstybes-nares. IOM yra lyderė migracijos srityje, skatinanti humanišką ir tvarkingą migraciją visų labui. IOM Lietuvoje veikia nuo 1998 metų.

IOM Lietuvoje įsteigė Migracijos informacijos centrą, teikiantį informaciją ir paslaugas migrantams, siekiant palengvinti jų integraciją. 

Kontaktai

[email protected]

0 800 22922 (nemokama linija)

+370 525 14352

Jasinskio g. 16, II aukštas